Zwycięski MKS na zakończenie rundy

Runda jesienna już za nami. Ostatnie dwa mecze nasze dwie drużyny zagrały w piątek i w poniedziałek.

W piątkowy wieczór MKS I pokonał u siebie drużynę z Łabęd 9:2, natomiast w poniedziałek MKS II ograł na wyjeździe LKS Gierałtowice 7:0

Piątek: MKS I Zaborze 9:2 ŁTS Łabędy

Krzysiek x 3 (asysty: Kacper x2; Dawid); Dominik x 3 (asysty: Bartek Olszowski x 2; Kacper)

Marcel (rzut wolny); Bartek Sękowski (asysta Kacper) Kacper (asysta Krzyś)

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kacpra który zanotował 4asysty i jeden raz sam wpisał się na listę strzelców. Ponadto świetny występ Dominika i Krzysia (wreszciewink)

Aż do ostatniego meczu w rundzie kazali nam czekać chłopcy z MKS I na zwycięstwo wywalczone na boisku. Mimo że wcześniej zagrali już kilka niezłych spotkań, zawsze czegoś brakowało by mogli się cieszyć z wygranej. Tym razem okazali się lepsi od chłopaków z Łabęd. MKS przeważał od początku do końca konsekwentnie strzelając kolejne bramki po całkiem ładnej grze.

Niestety nie ustrzegliśmy sięi błędów, co zakończyło się w dwóch przypadkach utratą bramki, natomiast w pozostałych sytuacjach bardzo dobrze spisała się nasza dwójka Szymonów w bramcewink

Błędy jednak są po to by wyciągać z nich wnioski na przyszłość,są nieuniknione i potrzebne.

Ogólnie chłopcy już od paru meczów zasłużyli na zwycięstwo, były w rundzie lepsze spotkania (z Gwarkiem, z APN Knurów czy druga połowa z Jednością Przyszowice). Były również wpadki takie jak z Piastem, pierwsza połowa z Jednością Przyszowicesmileyale po to są te mecze by sięchłopcy ogrywali i rywalizowali z różnym skutkiem.

Myślę że coraz lepsza gra zachęcikażdego zawodnika z tej grupy do jeszcze większego przykładania się do treningów, a chłopców z grupy naborowej do walkiczasie przerwy zimowejo to by również dołączyć dodrużyn grających w lidze.

Poniedziałek: LKS Gierałtowice 0:7 MKS II Zaborze

Paweł (asysta Tomek); Mateusz Gierałtowski (asysta Paweł); Bartek (rzut wolny) Kuba (asysta Kamil); Artur (asysta Kuba) Tomek (asysta Kuba) Paweł (asysta Tomek)

Mecz od początku pod naszą kontrolą, przeciwnicy w pierwszej połowie chyba tylko 2-3 razy przedarli się pod naszą bramkę, podobnie w drugiej. Gra MKS-u mogła siępodobać, chłopcyopanowaliśrodek pola, spokojne rozgrywaniew obronie i budowanie akcji od podstaw momentami było przyjemne dla oka. Kilka przyspieszeń bokami stwarzało sporo problemów przeciwnikowi. Bramki padały w większości po wypracowanych akcjach a nie z przypadku.Ogólnie pierwsza połowa trochę lepsza od drugiej w której pojawiło się więcej chaosu, ale było to całkiem udane zakończenie rundy.

Kilku chłopców zagrało na prawdę bardzo dobre zawody, lecz nie chcę nikogo wyróżniać, ważne, żekażdy sam schodząc z boiska mógł być w pełni z siebie zadowolonym wiedząc że dał z siebie wszystko by pomóc drużynie.

Gratulacje dla chłopców za zajęcie pierwszego miejsca po rundzie jesiennej.