Pogoń Cup 2015 - II i VII miejsce

Dzień po finałowym meczu ligowym z Piastem Gliwice, stawiamy się w Rudzie Śląskiej w silnej ekipie dwóch drużyn, by wziąć udział w ostatnim tego sezonu turnieju, organizowanym przez MKS Pogoń Ruda Śląska.

W turnieju łącznie z nami wzięło udział 12 drużyn podzielonych na dwie grupy.

MKS I trafił do grupy B razem z Naprzodem Lipiny, Fortecą Świerklany, Polonią Łaziska, Slavią Ruda Śląska oraz drugą drużyną Gospodarzy czyli Pogoń II Ruda Śląska.

MKS II natomiast rywalizował w grupie A z Pogonią I R. Śl. Strażakiem Mikołów, Szombierkami Bytom, Bonito Murcki i FA Jurajska Kraków.

Po końcowej tabeli grupy B wydawać by się mogło że nasza pierwsza drużyna przeszła przez tą fazę jak burza, komplet (5) zwycięstw, 28 bramek strzelonych (najwięcej) i cztery stracone (najmniej wraz z Fortecą). Jednak pierwsze dwa mecze były niesamowicie ciężkie, w których to my musieliśmy gonić wynik. Najpierw Naprzód Lipiny i wygrana w trudach 4:2, później silna drużyna ze Świerklan i kolejna wygrana 2:1. Chłopcom w tych meczach ciężko było się dostosować do mokrej nawierzchni trawiastej, było dużo niedokładności oraz błędów, ponadto gra wymagała sporej kondycji gdyż atakowaliśmy na bramkę ...pod górkę :)

Udało się jednak zdobyć w tych meczach komplet punktów, no a kolejne w kolejnych trzech meczach już było zdecydowanie łatwiej. Najpierw wysoko wygrywamy z Pogonią II 12:0, później z Polonią Łaziska 4:0 no i na koniec pewne zwycięstwo ze Slavią Ruda Śląska 6:1.

W półfinale przyszło nam się zmierzyć z drugą drużyną grupy A Szombierkami Bytom, nikt się chyba nie spodziewał tak łatwego półfinału. Drużyna z Bytomia ani razu tak na dobrą sprawę nie zagroziła naszej bramce i po zdecydowanej przewadze wygrywamy wysoko 8:0 (Mecz ten przejdzie do historii gdyż po raz pierwszy w meczu piłkarskim zagrał w naszej drużynie sklonowany zawodnik, szkoda że tylko w tym meczu bo chciałoby się mieć na stałe w drużynie dwóch Mateuszów z numerem 11 :) )

W drugim półfinale nasz grupowy przeciwnik ograł Pogoń Rudę Śląską 2:1 i to z Fortecą przyszło nam się ponownie zmierzyć o prymat w turnieju.

Niestety przegrywamy ważną batalię przy losowaniu gry pod górkę czy z górki, co miało duży wpływ na kondycyjną wytrzymałość chłopców. Nie udało się po raz drugi pokonać Fortecy mimo przewagi w początku meczu a czym bliżej końca spotkania tym było coraz gorzej.

Ostatecznie przegrywamy 4:0 i zdobywamy srebrny medal w turnieju.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również nasza druga drużyna walcząca w grupie A.

W turniej wchodzimy bezbramkowym remisem z drużyną Bonito Murcki, trzeba dodać że w drużynie tej wystąpiło kilku zawodników rocznika starszego, więc remis był wynikiem bardzo korzystnym. Później trafiamy na dwa silne zespoły z Szombierek Bytom i po zaciętym spotkaniu przegrywamy 2:0 oraz Gospodarzy czyli bardzo mocną drużynę Pogoni, w meczu tym mimo wielkiej ambicji chłopców przegrywamy 5:0.

Później już było znacznie lepiej, odnosimy pierwsze zwycięstwo pokonując FA Jurajską Kraków 2:1, następnie gładko wygrywamy z drużyną Strażaka Mikołów 5:0. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce w grupie tylko dzięki gorszemu bilansowi bramek mając

tyle samo punktów co 3 Bonito Murcki.

W małym półfinale w grze o miejsca 5-8 gramy z trzecią drużyną grupy B Slavią Ruda Śląska. Mimo dobrego początku gdzie wychodzimy na prowadzenie, Slavia okazała się lepsza ogrywając 3:1, niestety w meczu tym zabrakło również trochę sił grając pod górkę.

Pozostał nam ostatni mecz turnieju i walka o miejsce 7, chłopcy przystąpili do tego meczu bardzo zdeterminowani, przez całe spotkanie przeważali nad drużyną Bonito Murcki i pewnie wygrali mecz 2:0 zajmując 7 miejsce w całym turnieju.

Podsumowując, dla jednej i drugiej drużyny był to udany turniej, chłopcy pokazali że potrafią grać i bawić się tą grą. Nastrzelali dużo bramek i przeprowadzili bardzo dużo fajnych pomysłowych akcji. Wielkie gratulacje dla wszystkich za dzielną postawę na koniec tego wyczerpującego sezonu. Podziękowania również dla wspomnianego "klona" Matiego B za pomoc w uzyskaniu tak dobrych rezultatów :D

szczegóły