Puchar Śląska dla MKS Zaborze

Jak to śpiewają kibice podczas meczów pucharowych-

"Puchar jest nasz, ten puchar nam się należy, nie damy nikomu nie damy nikomu bo puchar do nas należy"

A konkretniej doMłoKoSówzZaborza,którzy w fenomenalny sposób wywalczyli sobie pierwsze turniejowe zwycięstwo w tym sezonie halowym.

Więcej w rozwinięciu

Na turniej dość poważnie nazwany jako Puchar Śląska organizowany przez Gwiazdę Ruda Śląska wybieramy się w 13 osobowym składzie. Są to nasze początki z halą w tym sezonie więc jedziemy z wielką niewiadoma formy jaką zaprezentują chłopcy.

W turnieju bierze udział 9 drużyn, oprócz naszych przyjaciół czyli 2 ekip Gospodarzy i nas, udział biorą jeszcze AS Lędziny, Sparta Zabrze, APN Knurów, Orlik Ruda Śląska, Pogoń Ruda Śląska, Grom Tychy.

Trafiamy do grupy C gdzie przychodzi nam rywalizować z nieznaną nam do tej pory Akademią Sportu Lędziny oraz APN-em Knurów z którym to rywalizujemy w lidze podokręgowej.

Do pierwszego meczu podchodzimy z postanowieniem udanego "wejścia" w turniej i to się udaje. Rozgrywamy bardzo dobre spotkanie przeprowadzamy kilka ładnych dla oka akcji, popełniamy niewielką ilość błędów w obronie, to wszystko daje nam dość pewną wygraną 4:0.

Drugi mecz trzeba było wygrać by wyjść z pierwszego miejsca w grupie i znaleźć się w finałowej trójce. Niestety w każdym turnieju musi być ten "słabszy" mecz i ten nasz przypadł właśnie na spotkanie z APN Knurów. W meczu mamy optyczną przewagę stwarzamy więcej sytuacji lecz niestety nie potrafimy zakończyć żadnej zdobyciem bramki. W grze jest dużo niedokładności, mało gry zespołowej i brak wykończenia. Mecz kończymy bezbramkowym remisem i o naszym wyjściu decyduje ostatni mecz grupowy pomiędzy Lędzinami a Knurowem.

Spotkanie to ułożyło się na naszą korzyść mimo zwycięstwa Knurowa to my mamy lepszy stosunek bramkowy i walczymy o najwyższy stopień podium.

W grupie finałowej znajdują się trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Zwycięzca grupy A Sparta Zabrze, Gwiazda B Ruda Śląska, która wygrała grupę B no i nasza skromna drużynasmiley

Pierwszy mecz rozgrywamy ze Spartą Zabrze, która według większości uznawana była za faworytów turnieju, pokazując bardzo dobrą grę i mając w składzie kilka indywidualności.

Mecz pomiędzy MKS-em i Spartą był chyba ozdobą całego turnieju, bardzo wyrównana walka, akcje przenoszące się z jednego pola karnego w drugie, dużo uderzeń na bramkę minimalnie niecelnych bądź obronionych, no i strzał Kuby w ostatniej sekundzie spotkania po którym piłka minimalnie mija bramkę. Ostatecznie remisujemy 0:0 i przy wygranej Sparty z Gwiazdą 3:0 my musimy wygrać większą ilością bramek.

Chłopcy od początku myśleli że Sparta wygraławcześniej 4:0 i wzięli sobie do serca fakt że muszą strzelić o jedną bramkę więcej.

W mecz wchodzimy z ogromną determinacją nie pozwalając Gwieździe na wiele. Bardzo dynamicznie przeprowadzane akcje w większości kończyły się mocnymi uderzeniami na bramkę bardzo dobrze broniącego Szymona. Jednak nawet Szymon nie był w stanie obronić soczystych strzałów kolejno Pawła, Kamila, Kubusia i Tomka. Przy ostatniej bramce asystę zanotował Adam bardzo mądrym i szybkim wznowieniem gry.

Chłopcy kończą mecz wynikiem 4:0 i wciąż oczekują na serię rzutów karnych, jednak po chwili dowiadują się że ten rezultat zupełni wystarczył do zdobycia Pucharu Śląska. Wybuchła euforia i zaczęła się zabawacheeky

Chłopcom należy sięuznanie i szacunek za serce jakie każdy włożył w ten turniej. Indywidualnych wyróżnieńnie ma i nie będzie bo caładrużyna przyczyniła się swoją dobrą postawą i pokazem składnej i ładnej gry do tej zdobyczy.

Wynik wynikiem ale najważniejszy jest styl i zabawa

Wygrywamy jako drużyna i przegrywamy jako drużyna a każdy zawodnik jest jej znaczącą "częścią".

Ja ze swojej strony chciałem podziękować rodzicomGwiazdyRudaŚląskaoraz zawodnikom za wspaniałe przyjęcie, ciepłe słowa i wsparcie również dla mojej drużyny.

Sztama to sztamacheeky"Braci się nie traci"

Dziękuję również rodzicom mojej drużynyza doping i wsparcie dla swoich pociech podczas wszystkich meczów

Do tego sukcesu przyczynił się niewątpliwie też trener Krzysiek, który przygotowywał tych zawodników przede mną.

Podsumowanie:

MKS: Lędziny 4:0 Mati Białas( as. Tomek) Tomek x 2 (as Kuba, Bartek) Kamil (as. Kacper)

MKS: Knurów 0:0

MKS: Sparta 0:0

MKS: Gwiazda B 4:0 Paweł (as. Patryk) Kamil (as. Paweł) Kuba ( as. Mati Białas) Tomek (as. Adaś)

Ogólnie zdobywamy 8 złotych za ofensywęi 4 złote za defensywęyes

Końcowa klasyfikacja:

1.MKS ZABORZE

2, Sparta Zabrze

3.Gwiazda B Ruda Śląska

4. Gwiazda A Ruda Śląska

5. Grom Tychy