Inauguracja na "zero" z tyłu

W piątek zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe w sezonie 2015/2016. Obie drużyny rozegrały planowo swoje mecze, MKS I podejmował u siebie Piasta Gliwice natomiast MKS II wyjechał do Knurowa by zmierzyć się z tamtejszym APN-em.

Inaugurację można uznać za udaną, obie drużyny punktowały i w żadnym meczu nie straciliśmy bramki.

MKS I dzielnie stawił czoła u siebie zawsze silnej drużynie Piasta Gliwice remisując 0:0. O ile w obronie wyszło dobrze tak w ataku niestety trzeba poprawić skuteczność. Mimo wszystko wielkie brawa dla chłopaków za postawę.

MKS II wygrał swoje spotkanie 2:0 z APN Knurów. Mimo kontrolowania gry przez całe spotkanie, na bramki musieliśmy zaczekać aż do połowy drugiej części gry, kiedy to po kolejnym już rzucie rożnym wreszcie wstrzelił się Bartek w swoim stylu po dobrej centrze Kuby. Po tej bramce zaczęło nam się grać znacznie lepiej a akcje mimo małego boiska zaczęły się w miarę zazębiać. Jedną taką akcję przeprowadził Kacper umieszczając drugi raz piłkę w bramce APN-u. Okazji do powiększenia wyniku było jeszcze więcej jednak zawodziła skuteczność wykończenia.

Rozgrywki zaczynamy od zdobycia trzech punktów na trudnym terenie z solidną drużyną, bez straty bramki, co pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłe mecze.

MKS I Zabrze - Piast Gliwice 0:0

APN II Knurów - MKS II Zabrze 0:2

Bartek ( Kuba); Kacper (b.a.)