3 kolejka ligowa - w odmiennych nastrojach

Za nami mecze 3 kolejki ligowej, MKS I grał u siebie z Gwarkiem Ornontowice natomiast MKS II gościł w Kończycach na Derbach MKS-ów.

Odmienne nastroje dotyczyły nie tylko dwóch meczów ale i samego meczu MKS-u I z Gwarkiem, gdzie pierwsza połowa wyglądała zupełnie inaczej niż druga. Początek był zaskakujący dla wszystkich a najbardziej dla bramkarza Gwarka który już w pierwszych sekundach meczu zapatrzony gdzieś zupełnie nie zauważył podania od swojego obrońcy, pozwalając piłce wtoczyć sie do bramki. Tym oto sposobem MKS I zdobywa pierwszą bramkę w tym sezonie, szkoda jednak że .....ostatnią w tym meczu. Chłopcy całkiem dobrze poczynali sobie na boisku przez większą część gry atakując. Stwarzamy sporo zagrożenia pod bramką Gwarka ale bramkarz bardzo dobrze rekompensuje się za zamyślenie z pierwszych sekund. Na 2:0 mógł podwyższyć również Kacper który w ostatnim czasie jest mistrzem obijania poprzeczki, tym razem po strzale z rzutu wolnego i sparowaniu piłki przez bramkarza Gwarka. Okazji było więcej niestety skuteczność zerowa, w przeciwieństwie do Gwarka który pierwszy raz goszcząc w naszym polu karnym zdobył bramkę wyrównującą. Obra gry się nie zmienił, to my atakujemy, my przeważamy, bramkarz Gwarka broni......a Gwarek strzela bramki.

Do przerwy przegrywamy 3:1, niestety druga połowa to w naszym wykonaniu katastrofa i tu nie ma o czym pisać, Gwarek opanował grę nie pozwalając nam przez większość czasu wyjść z własnej połowy. Mecz przegrywamy 1:7 grając dwie odmienne połowy. Za pierwszą połowę można pogratulować bo wyglądało to całkiem dobrze natomiast z drugiej połowy każdy musi sobie wyciągnąć wnioski.

Niestety dalej czekamy na zdobycie bramki wypracowanej.

Mecz MKS-u II był meczem do jednej bramki, całkowita dominacja na boisku po naszej stronie o czym świadczy rezultat 20:0. Myślę że tu nie ma co się rozpisywać, gratuluje chłopcom skuteczności i pomysłu na grę, najładniejsze są bramki strzelane nie z przypadku a z przemyślanych akcji i takich w tym meczu było sporo.

Na słowa pochwały zasługuje Tomek który w tym meczu nie zdobył żadnej bramki mimo że...mógł, to wolał asystować (czyżby cięcie kosztów w akcji złotek za gola??? :):):)  ) .

Cieszy współpraca Tomka z Mateuszem.

Ogólnie gra całej drużyny mogła się podobać, wysoką skutecznością wykazali się w tym meczu prócz Matiego  Kuba i Paweł, do wysokiej formy z meczu na mecz powraca Artur, natomiast debiutanckiego "złotka" za gola może wrzucić również Mikołaj.

MKS I - Gwarek Ornontowice 1:7