Pierwszy Mundial(ito) za nami

3 dni grania, 14 drużyn, łącznie 18meczów, 19 zawodników z naszej drużyny, wielkie emocje, zabawa i doping zagłuszający własne myśli, to wszystko podczas szóstej edycji turnieju Mundialito organizowanego w Węgierskiej Górce i Milówce.

Pierwszy raz wzięliśmy udział w turnieju organizowanym z takim rozmachem, było tam wszystko czego potrzeba młodym zawodnikom do świetnej zabawy z piłką,dużo grania oraz świetny doping.

W turnieju wystawiliśmy dwie drużyny, które rozstawione były w dwóch grupach.

W grupie A Zaborze II grało z Podbeskidziem Bielsko Biała, Naprzodem Rydułtowy, UKS Lisek Milówka, AMT Żywiec, GLKS Wilkowice, oraz Pogoń Ruda Śląska.

Natomiast Zaborze I w grupie B było razem z Piastem Cieszyn, Kuźnia Ustroń, Herkulesem Kochanowice, Futsalem Węgierska Górka, Gwarkiem Ornontowice, oraz Góralem Istebna.

Turniej rozpoczął się w piątek, każda drużyna na wstępie zagrała dwa mecze w swoich grupach. Pozostałe mecze grupowe oraz mecze fazy play off odbyły się w sobotę natomiast w niedziele najważniejsze mecze oraz zakończenie turnieju.

Drużyna MKSIprzez mecze grupowe przeszłajak burza wygrywając wszystkie 6 spotkań, nie pozostawiając złudzeń kto w grupie gra najskuteczniej. Po meczach grupowych mamy najwięcej strzelonych bramek w obu grupach oraz najwięcej zdobytych punktów i z pierwszego miejsca awansujemy do ćwierćfinałów.

W 1/4 finału przyszło nam zmierzyć sie z Naprzodem Rydułtowy, czwartą drużyna grupy A i tutaj również wysoka skuteczność pozwoliła wygrać pewnie 3:0.

W meczu o finał mierzymy się z Gospodarzami turnieju czyli drużynąLisek Milówka. Niestety mimo optycznej przewagi w meczu, mimo wielu okazji strzeleckich mecz ten kończymy jedynym remisem, remisem który jednak po serii rzutów karnych eliminuje nas z finału. W niedziele pozostaje nam walczyć podium.

Do meczu o 3 miejsce chłopcy przystępują bardzo zmobilizowani by nie zaprzepaścić bardzo udanego do tej pory udziału w turnieju. Po chwilowej przewadze drużyny z Żywca to my zaczynamy kontrolować sytuacje na boisku i zaczynamy stwarzać większe zagrożenie. Na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem i z dobrym nastawieniem na drugą połowę. W drugiej połowie kontynuujemy swoja grę i podwyższamy na 2:0. Takim wynikiem kończy się mecz i wskakujemy na 3 stopień podium.

Równolegle do meczów rozgrywanych przez MKS I, grała nasza druga drużyna. W pierwszym dniu turnieju uzyskujemy remis oraz odnosimy niewielką porażkę 2:0 z finalistą turnieju Liskiem Milówka. Pierwszy dzień mógł napawać trochęoptymizmem, jednak niestety piątkowy remis był jedynym punktem jaki zdobywamy w meczach grupowych. Sobotnie zmagania to pasmo porażek, w grupie zajmujemy ostatnie miejsce i w niedziele gramy w finałach pocieszenia o miejsca 9-14.

Niestety w trzech meczach finałów pocieszenia, trwa niemoc strzelecka, dwa mecze przegrywamy i jeden remisujemy. Ostatecznie zajmujemy ostatnie miejsce w turnieju. Pomimo wielkiej chęci, ambicji i woli zdobycia bramki w niedzielnych zmaganiach, nie udało sięjej zdobyć. W meczu z Kochanowicami chłopcy cały mecz przeważali ale piłka nie chciała wpaść do bramki rywali. No cóż czasem tak bywa że brakuje szczęścia w sporcie.

Wielkie słowa uznania dla chłopaków że się nie załamywali i w każdym meczu walczyli. Wszyscy zawodnicy biorący udział w tym turnieju oddali kawał serducha na boisku świetnie sięprzy tym bawiąc.

Gratulacje i podziękowania chłopcy

Wielkie dzięki również dla rodziców licznie obecnych na turnieju za wsparcie zawodników i głośny doping na trybunach

Dziękuję tacie Tomka za pomoc w prowadzeniu i ogarnięciu drużyny.

szczegóły